Fudbaleri Mančester junajteda upisali su trijumf u 32. kolu Premijer lige, kako su slavili na “Stadionu svetlosti”.

Mančester rutinski sa prežaljenim SanderlendomFoto: Beta/Owen Humphreys/PA via AP
I Nemanja Vidić će biti u šoku kad vidi kapitena Junajteda!
Vraća se “Ćićarito”?!
Bomba – Ništa od Junajteda, ovo je Grizmanov plan!
Murinjo stavio teret na Januzaja
Murinjovi puleni su na gostovanju bivšem treneru Junajteda Dejvidu Mojesu slavili sa 0:3 (0:1).

Prvi pokušaj gostiju viđen je u trećem minutu, kada je šutirao Džesi Lingard, koji je nedavno produžio ugovor sa klubom, ali je Pikford lako ukrotio njegov udarac.

Sanderlend je prvi put pripretio u 20. minutu, Ovijedo je izveo jedan slobodan udarac iz izgledne pozicije, ali je Romero bio oprezan te je sačuvao svoju mrežu.

Prva sjajna prilika za goste viđena je desetak minuta kasnije, kada je nakon solo prodora Džesi Lingard šutirao sa ivice kaznenog prostra, ali je talentovani Pikford sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Lopta je nakon njegove intervencije završila u korneru, stigla je potom do Erere, koji je prosleđuje Ibrahimoviću, a ovaj sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora vara Pikforda za 0:1.

minuta kasnije i novopečeni kapiten Junajteda šansu, ali je odbrana uspela da interveniše na vreme, da bi u 40. minutu blizu izjednačenja bio Viktor Aničebe, ali je Romero sjajno intervenisao.

Tri minuta nakon prilike u kojoj se našao Nigerijac, dogodio se i prelomni momenat utakmice, Larson je neoprezno startovao nad Ererom, uleteo je u Španca klizećim startom sa dve noge, sudija nije časio časa već je Šveđanina odmah počastio direktnim crvenim kartonom.

To je bilo sve od prvog dela igre, a već na samom startu drugog Mančester dolazi do drugog gola.

Nije prošlo ni 60 sekundi, loptu je do Mihtarijana dodao Šo, a Jermen sjajnim udarcem iz kaznenog prostora vara Pikforda za 0:2.

Do kraja je tempo utakmice u potpunosti opao, solidnu šansu je u 60. minutu imao iskusni Džermejn Defo, on je izveo jedan slobodan udarac iz obećavajuće pozicije, ali je Romero bio siguran na golu.

Imao je iskusni engleski reprezentativac solidnu šansu i pet minuta kasnije, ali je ovoga puta njegov udarac otišao preko gola.

U 84. minutu sjajna prilika za Pola Pogbu. Francuz je izveo jedan slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla tik pored desne stative.

Konačan rezultat u 89. minutu postavlja Markus Rašford. Pukla je kontra “Đavola”, Rašford je vratio loptu do Ibrahimovića, ovaj mu ubrzo uzvratio uslugu, da bi mladi engleski fudbaler potom raspalio po lopti i matirao Pikforda za 0:3.

Mančester je pobedom preskočio Arsenal na tabeli, sad su peti sa 57 bodova, tri više od “Tobdžija”, ali i utakmicom više, kao i četiri manje od gradskog rivala Sitija, koji ima i utakmicu više i nalazi se odmah iznad njih na četvrtom mestu.