UŽIVO OD 20.45: JUVENTUS JE NA NAJBOLJEM PUTU DA SE VRATI NA EUROPSKI VRH Allegri napada Porto s Mandžukićem od prve minute, Pjaca na klupi

JUVENTUS: Buffon; Dani Alves, Benatia, Bonucci, Alex Sandro; Khedira, Marchisio; Cuadrado, Dybala, Mandžukić; Higuain

PORTO: Casillas; M. Pereira, Felipe, Marcano, Layun; Andre, D. Pereiera, Brahimi; Torres; Soares, Silva

—————————————————————

Juventus ima u džepu dva pogotka prednosti iz prve utakmice, ali Massimiliano Allegri neće nista prepustiti slučaju. Mario Mandžukić danas bi trebao zauzeti svoje mjesto na lijevom krilu nakon što je derbi protiv Milana u petak propustio zbog probavnih problema. Prema navodima talijanskih medija Allegri će na Porto s najjačim napadačkim kvartetom, u kojem Madžukić ima neupitno mjesto.

Njegov je status, zapravo, neupitan, u novoj Allegrijevoj koncepciji zabetoniran je na lijevom krilu, gdje puno radi i za napad i za obranu.

– Mandžukić se puno žrtvuje za momčad, odlučan je u duelima i puno pridonosi svim fazama igre – rekao je Giuseppe Galderisi, negdašnji napadač Juventusa.

Dakle, Mandžukić se vraća, Pjaca će, bez obzira na supervažan pogodak u prvoj utakmici, po svemu sudeći krenuti s klupe. Allegri bi prednost trebao dati Cuadradu, dok će hrvatski ofenzivac, kao i u prvoj utakmici, vjerojatno svoju minutažu dobiti u nastavku.

Aktualni engleski prvak pokušat će nadoknaditi zaostatak od 2:1 iz prve utakmice

LEICESTER – SEVILLA

LEICESTER: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez, Ndidi, Drinwater, Albrighton – Okazaki, Vardy

SEVILLA: Rico – Mariano, Mercado, Rami, Escudero – Iborra, N’Zonzi – Sarabia, Nasri, Vitolo – Jovetić

U misiju spašavanja premierligaškog statusa Craig Shakespeare krenuo je s pobjedama nad Liverpoolom i Hullom. Aktualni prvak Leicester malo je odmaknuo od dna, a 53-godišnjem stručnjaku vlasnici Leicestera skinuli su prefiks v.d. Tako će Lisice do kraja sezone voditi trener koji je u karijeri do sada bio samo pomoćnikom u Leicesteru, WBA-u te Hullu.

Britain Football Soccer - Stoke City v Leicester City - Premier League - bet365 Stadium - 17/12/16 Leicester City's Jamie Vardy looks dejected after being sent off Reuters / Anthony Devlin Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or

Bio je i nogometaš uglavnom u nižim ligama.

– Znali smo da će momčad biti u dobrim rukama. Pokrenuo je momčad baš onako kako smo i htjeli, pokazavši osobine lidera, ostao je pribran i ostvario dvije velike pobjede. Zato smo i pitali ga želi li nastaviti ovim putem i sretni smo što je pristao – objasnio dopredsjednik Lisica Aiyawatt Srivaddhanaprabha. Osnovni cilj je ostati u Premiershipu, no današnja utakmica sa Sevillom nikako nije olako shvaćena, tim više što su u prvom dvoboju izborili solidnu polaznu točku. Premda je aktualni pobjednik Europske lige bio bolji, pogodak Vardyja ostavio je nadu Lisicama.